Klezmer far ale – Klezmer dla wszystkich

Projekt z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

  • 0050_fot.Bartek Janiczek
  • 0016_fot.Bartek Janiczek
  • 0013_fot.Bartek Janiczek

Kursy mistrzowskie Helmuta Eisela - improwizacje klezmerskie inspirowane kompozycjami Edwarda Griega i Fryderyka Chopina . 

Kultura jidysz to również muzyka klezmerska - Helmut Eisel, wirtuoz klarnetu, który z powodzeniem łączy klezmer z muzyką klasyczną i jazzem od 1993 r. prowadzi profesjonalne warsztaty klezmerskich improwizacji.

W ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Trondheim Helmut Eisel zrealizował jednodniowe warsztaty oraz 1 września 2013 r. wystąpił z programem Helmut Eisel&JEM "More than Klezmer".

Miesiąc później, na początku października, w Norweskiej Akademii Muzycznej (Norges musikkhøgskole) odbyły się warsztaty Helmuta Eisela "Klezmer far ale - Klezmer dla wszystkich. Improwizacje klezmerskie inspirowane twórczością Edwarda Griega i Fryderyka Chopina" oraz koncert Helmut Eisel & JEM "More Than Klezmer". Wydarzenie zrealizowane we współpracy z Muzeum Żydowskim w Oslo (Jødisk Museum).

We Wrocławiu po sześciodniowym kursie mistrzowskim odbył się koncert Helmuta Eisela wraz z uczestnikami warsztatów, 25 sierpnia 2013 r. w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem.

Więcej zdjęć z wrocławskich warsztatów i koncertu zobaczysz  tutaj 

  • Like it?

  • More sharing options