Spektakl „Living Secretly”

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

  • fot.B.Janiczek (12)
  • fot.B.Janiczek (19)
  • fot.B.Janiczek (33)

Projekt "Jidisz far ale” to okazja do zaprezentowania polskiej publiczności spektaklu opartego na przetłumaczonym na języki jidysz i polski tekście Norwega Jon’a Fosse, jednego z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy europejskich. Pełen humoru tekst przedstawia tajemnicę pamięci oraz chęć zwrócenia na siebie uwagi, pragnienie upubliczniania się, które nawiedza współcześnie żyjących. Spektakl rzuca wyzwanie relacji między performerem i widownią: czy chcę na to patrzeć? czy chcę, żeby ktoś patrzył na mnie? Co ujawnić, a co zachować w sekrecie?

"Living secretly" to spektakl, który łączy wiele kultur: oparty na tekście Jona Fosse cenionego współczesnego dramaturga norweskiego, w reżyserii Franzisci Aarflot, z muzyką Lapończyka Johana Sara i tańcem Rosjanina Nikolaya Shchetneva. W projekcie "Jidisz far ale" spektakl prezentujemy uzupełniony głosem w jidisz Mendy Cahan (YUNG YiDiSH) promotora języka i kultury jidysz z Izraela.

Reżyseria – Franzisca Aarflot
Muzyka – Johan Sara Jr.
Taniec – Nikolay Shchetnev
Scenografia – Franzisca Aarflot & Niels A. W. Jensen
Reżyseria światła – Niels A. W. Jensen
Głos – Mendy Cahan

"Living secretly" to koprodukcja Franzisca Aarflot Productions i Teatru Samowar (Kirkenes, Norwegia). Spektakl we Wrocławiu prezentowany gościnnie w Instytucie Grotowskiego jest odsłoną projektu "Jidisz far ale, czyli Jidysz dla wszystkich. Promowanie wiedzy o kulturze i języku jidysz w Polsce i w Norwegii."

26 października (sobota), godz. 18:00, 20:00
Instytut Grotowskiego
Rynek-Ratusz 27, Wrocław
Bilety: 10 zł
Rezerwacja: bilety@fbk.org.pl

  • Like it?

  • More sharing options