Wernisaż wystawy „Jidysz między Norwegią a Polską”

Fundacja Bente Kahan zorganizowała wernisaż wystawy powarsztatowej:
„Jidysz między Norwegią a Polską”

Odbył się on w niedzielę, 9 sierpnia 2015 o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 5a, Wrocław.

Prace, które zaprezentowane zostały podczas wernisażu stanowią efekt prowadzonych przez Yoava Rossano warsztatów plastycznych (27.07.2015-09.08.2015) inspirowanych kulturą i tradycją jidysz w ramach projektu „Jidisz far ale – jidysz dla wszystkich”. Jedenastu uczestników warsztatów to artyści pochodzący z Polski i z Norwegii. Dwutygodniowy program warsztatów obejmuje serie wykładów, zajęć i spotkań. Artyści mieli również okazje poznać miejsca znaczące dla kultury i języka jidysz. Pozyskane inspiracje stanowiły impuls do stworzenia prac, które na wernisażu 9 sierpnia pokazywane będą w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (www.umwd.dolnslask.pl) oraz ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

  • Bartek Janiczek Photography
  • Bartek Janiczek Photography
  • Bartek Janiczek Photography
  • fot. Maciej Margielski

Sierpień 14, 2015